bitki-koruma-urunleri ali ekber

SHOT TABLET

SHOT TABLET

Direkt Uygulama İçin Tablet (DT)

%56 Aluminium phosphide

SHOT TABLET

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANILACAĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR:

Kullanım Alanı

Zararlı Organizma Adı

Uygulama Dozu ve Dönemi

Depolanmış Buğday

Buğday biti

(Sitophilus granarius)

1 Tablet (3g)/m3

 

Kırma biti

(Tribolium confusum)

1 Tablet (3g)/m3

 

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Çuvallanmış veya döküm halindeki buğdaylarda açıkta veya depolarda fumigasyonu için yığın üzerine gaz geçirmez bir örtü çekilir ve tabletler ile temastan sakınarak gerekli miktar tableti yığının farklı seviyelerine yerleştirilir. Gaz kaçırmasını önleyecek ve hava geçirmeyecek şekilde örtüyü yığının tabanına doğru çekmeli ve kenarları kum torbaları ile iyice kapatılmalıdır. Çelik ve beton silolarda ürün içine fumigant tabletleri özel sonda aletleri ile, ürünün çeşitli derinliklerine dağıtılmalıdır. Gazlama süresi hava sıcaklığına bağlı olarak değişir.

12-16 °C’de 5 gün, 16-20 °C’de 4 gün, 20 °C’nin üstündeki sıcaklıklarda 3 gündür. Tabletleri yerleştirme planı önceden yapılmalı ve bu işlem yarım saatte bitirilmelidir.

 

DİRENÇ YÖNETİMİ:

SHOT TABLET adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 24A olarak sınıflandırılmış bir fumiganttır. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için SHOT TABLET‘in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 24A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Diğer bitki koruma ürünleriyle karıştırılmaz.

HARİTAYI AÇ