bitki-koruma-urunleri ali ekber

GRIVA 50WG

GRIVA 50 WG

Suda Dağılabilen Granül (WG)

 

%50 Flonicamid

GRIVA 50 WG

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANILACAĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR:

Bitki Adı

Zararlı Organizma Adı

Uygulama Dozu ve Dönemi

Son Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre

Biber

(Sera)

Şeftali yaprakbiti

(Myzus persicae)

15 g/100 L su

(nimf, ergin)

1 gün

Domates (Sera)

Şeftali yaprakbiti

(Myzus persicae)

15 g/100 L su

(nimf, ergin)

1 gün

Hıyar

(Sera)

Kornişon

(Sera)

Yaprakbitleri

(Aphis gossypii, Myzus persicae)

15 g/100 L su

(nimf, ergin)

1 gün

Kabak

(Sera)

Yaprakbitleri

(Aphis gossypii, Myzus persicae)

15 g/100 L su

(nimf, ergin)

1 gün

Pamuk

Pamuk yaprakbiti

(Aphis gossypii)

20 g/da

(nimf, ergin)

21 gün

Şeftali

Şeftali yaprakbiti

(Myzus persicae)

15 g/100 L su

(nimf, ergin)

14 gün


BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Biber (Sera), Domates (Sera), Hıyar (Sera) ve Kabak (Sera) yaprakbitine karşı ilaçlama zamanını belirlemek amacıyla üretim alanına köşegenler doğrultusunda girilerek 3-5 adımda bir bitkilerin taze yaprak ve sürgünlerinden birer adet koparılarak 20-40 yaprakta yaprak başına ortalama 10-20 adet zararlı görüldüğünde uygulama yapılır. Bununla birlikte parazitoit ve predatörler gözlenerek uygulamaya karar vermeden önce faydalıların etkinliği dikkate alınmalıdır.

 

Pamukta pamuk yaprakbitine karşı tarla kontrollerinde yaprakbiti ile birlikte faydalı böcekler yoğun ise uygulama ertelenmelidir. Fide döneminde seyreltmeden sonra %50 bulaşık fide, tarla döneminde ise bir yaprakta ortalama 25 yaprakbiti saptandığında uygulama önerilir.

 

Şeftalide şeftali yaprakbitine karşı çiçek tomurcuklarının belirmesinden, popülasyonun ¾’ü kanatlı forma dönüşünceye kadar 50 ağaçta 7 bulaşık dala rastlanıldığında uygulama yapılmalıdır.

 

DAYANIKLILIK YÖNETİMİ:

Dayanıklı ırklar gelişirse uygulama etkin olmayabilir. Bu ürüne dayanıklı zararlı gelişme potansiyelini azaltmak için, farklı etki tarzına sahip farklı gruptan bitki koruma ürünleri ile değiştirerek kullanın. Dayanıklılık yönetim stratejisi; Artarda en fazla 2 kez bu ürünü uygulayın. Sonra diğer bitki koruma ürünleri ile değişimli uygulayın.

 

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ:

GRIVA 50 WG adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 29 olarak sınıflandırılmış bir insektisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için GRIVA 50 WG‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 29 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Bordo bulamacı gibi kuvvetli alkalilerle karıştırılmamalıdır. Uygulama için çok miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

 

Ambalaj Şekli: 150 gr

 

HARİTAYI AÇ