bitki-koruma-urunleri ali ekber

RASAT 93SC

RASAT 93 SC

75 g/L Indoxacarb + 18 g/L Abamectin

Süspansiyon Konsantre (SC)

 

RASAT 93 SC

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANILACAĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR:

Bitki Adı

Zararlı Organizma Adı

Uygulama Dozu

Son Uygulama ile

Hasat Arasındaki Süre

Domates (Sera)

Domates güvesi

(Tuta absoluta)

45 ml/100 L su

(Larva)

3 gün

Domates (Tarla)

Domates güvesi

(Tuta absoluta)

45 ml/da

(Larva)

3 gün

Pamuk

Yeşilkurt

(Helicoverpa armigera)

70 ml/da

(Larva)

14 gün

Elma

Elma içkurdu

(Cydia pomonella)

70 ml/100 L su

(Larva)

7 gün

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Domateste domates güvesi: Ergin çıkışını saptamak için dikimden hemen sonra tarlada (1-2 tuzak/ha) ve serada (1 tuzak/sera) eşeysel çekici feromon tuzaklar kullanılır. Tuzaklar haftada bir kontrol edilir ve tuzakta ilk ergin görüldüğünde üretim alanının büyüklüğüne göre en az 100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, yaprak, sap, meyve ve sürgünlerinde yumurta, larva ve pupa aranır. 100 bitkiden 3’ü zararlının herhangi bir biyolojik dönemi ile bulaşık ise uygulama yapılır.

 

Pamukta yeşilkurt: Rastgele seçilen 3 m sıra uzunluğundaki tüm bitkiler kontrol edilerek yeşilkurt yumurta ve larvaları sayılır ve 3 m’lik sıra uzunluğunda ortalama 2 larva bulunduğunda uygulamaya karar verilir.

 

Elmada elma içkurdu: Yapılacak uygulamalar tahmin ve erken uyarı sistemine göre yönlendirilmelidir. Elma içkurdu mücadelesinde hedef, her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı bulundurarak yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir.

 

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ:

RASAT 93 SC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 22 / 6 olarak sınıflandırılmış bir insektisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için RASAT 93 SC’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 22 / 6 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Diğer ürünler ile karıştırılarak kullanılması tavsiye edilmez. Eğer bir karışıma gerek duyuluyorsa, ayrı bir kapta ön karışım testi yapılmalıdır.

 

AMBALAJ ŞEKLİ:

200 ml ve 700 ml'lik ambalajlarda.

HARİTAYI AÇ