bitki-koruma-urunleri ali ekber

TERASON 200SL

TERASON 200 SL

Suda Çözünen Konsantre (SL)

200 g/L Imidacloprid 

TERASON 200 SL

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANILACAĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR:

Bitki Adı

Zararlı Organizma Adı

Uygulama Dozu ve Dönemi

Son Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre

Palmiye

Palmiye kırmızı böceği (Rhynchophorus ferrugineus)

35 ml/ağaç

-

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN HAZIRLANMASI VE KULLANMA ŞEKLİ:

Palmiye: Feromon tuzaklarda yada gözle kontroller sonucunda bulaşık olduğu belirlenen alanlarda; ağaç gövdesinde karşılıklı ve spiral olacak şekilde 6’lık matkap kullanılarak 40-45 derecelik açı ile 10 cm derinliğinde 4 adet delik açılarak belirtilen doz bu deliklere eşit olacak şekilde saf olarak uygulanır ve aşı macunu ile kapatılır.

 

DİRENÇ YÖNETİMİ:   

TERASON 200 SL adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 4A olarak sınıflandırılan bir İnsektisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için TERASON 200 SL’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup 4A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Uygulama için çok miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

 

ÇEVREYE ETKİSİ:

Bu ürün arılara çok zehirlidir. Özellikle çok kuru ve rüzgarlı hava koşullarında, ilaçlı tohum uygulaması sırasında ortaya çıkan tozlar sürüklenme ile taşınarak, çevredeki çiçekli bitkiler ve sularda kalıntı oluşturabileceğinden dolayı, arılar ve diğer polinatör böcekler ilaçlı tohum tozlarına maruz kalabilirler. Bu sebeple çok kuru ve rüzgarlı hava koşullarında ilaçlı tohum ekimi yapılmamalıdır. Tozlaşma amacıyla Bombus arısı kullanılan seralarda kullanmayınız.

 

AMBALAJ ŞEKLİ: 250 ml, 500 ml, ve 1 lt ambalajlarda

HARİTAYI AÇ